“Söz konusu Adana ve Karataş ise gerisi teferruattır”

0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Karataş ilçesinin tarihi, tarımı, turizmi ve balıkçılığıyla geleceğe damga vuracağını belirtti. Memleketi olan Karataş’a hizmet etmenin en temel görevlerinden birisi olduğuna işaret eden Barut, “Herkes bilmeli ki söz konusu Adana ve Karataş ise gerisi teferruattır. Bize güzel kentimize ancak hizmet etmek düşer” dedi.

İLK KONUK BARUT OLDU

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Karataş’ın gelişip kalkınması için kurulan Karataş Turizm Platformu’nun ilk konuğu oldu. Platform Başkanı Teyfik Kısacık ve üyeleriyle buluşan Ayhan Barut, memleketi olan Karataş’ta bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. CHP Karataş İlçe Başkanı Seçgin Sakar ve Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz’un da katıldığı toplantıda davet edildiği için ev sahiplerine teşekkür eden Ayhan Barut, “Güzel ilçemiz Karataş her şeyin en iyisini hak ediyor. Buranın cadde ve sokaklarında, tarla ve bahçelerinde, sahili ve denizinde unutulmaz anılarım var. Çocukluğum ve gençliğim burada geçti. Hala bu bölgede yaşıyorum. Karataşlı olmakla gurur duyuyorum” diye konuştu.

“HAK ETTİĞİ YER İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEK”

Kendisinin Karataş’ın Helvacı Köyü’nde dünyaya geldiğini anımsatarak Karataş ve Adana sevdasına değinen CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Bu anlamda memleketime hizmet etmek en temel görevlerimden birisidir. Herkes bilmeli ki söz konusu Adana ve Karataş ise gerisi teferruattır. Bize güzel kentimize ancak hizmet etmek düşer. Adana’nın parlayan yıldızı Karataş tarihi, tarımı, turizmi ve balıkçılığıyla geleceğe damga vuracak. Biz Karataş’ın hak ettiği yere ulaşması için hem sahada hem Meclis’te hem de bulunduğumuz her alanda mücadele etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz ve Karataş Turizm Platformu Başkanı Teyfik Kısacık ile toplantıya katılanlar da ilçenin içinde bulunduğu durum, yapılan çalışmalar, yaşanan sorunlar ve çözüm önerileriyle ilgili sunumlar yaparak görüşlerini belirttiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir