“FOFO ve Bizim Çocuklar” Belgeseli Koza TV’de

0

Adana Demirspor’un efsanesi Muharrem Gülergin’i anlatan “Fofo ve Bizim Çocuklar” Belgeseli Koza TV’de yayınlanıyor

Koza TV yeni yayın dönemi öncesi yaz aylarını da boş geçirmiyor. Yeni döneme hazırlanan TV yönetimi Adana’nın değerleni ön plana çıkarmaya da devam ediyor. Adanalı sevilen spor spikeri Adanasporlu Emre Gönlüşen belgeselini yayınlayan Koza TV şimdi de Adana Demirspor’un ve tür sporunun efsanesi Muharrem Gülergin’i anlatan “Fofo ve Bizim Çocuklar” belgeselini yayınlıyor. Belgesel ilk olarak bu akşam 21.00’de (9 Ağustos Çarşamba) yayınlanacak.

Belgesel Adanalı Murat Ayman tarafından hazırlanmıştı. Geçtiğimiz yıllarda Adana’da galası da yapılan belgeselin gösteriminde konuşan yapımcı Murat Aymam, Adana dışında yaşayan Adanalılar olarak Adana’nın değerlerini daha yoğun yaşadıklarını ifade etmişti. Adana’ya duydukları özlemle Adana için daha çok şey yapmak istediklerini vurgulayan Ayman, “Adana insanını kültürünü Adana’yı anlatan bir şeyler yapmak istiyordum. Projeye ilk olarak Adana Demirspor belgeseli çekerek başlamak istedim. Araştırmalarımı yaparken Adana Demirspor’un tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Muharrem Gülergin’e rastladım. Onun hayatını okudukça, onun hakkında bilgi aldıkça daha fazla ilgimi çekmeye başladı. Gülergin’i anlatırsam Adana’yı anlatacaktım bizi anlatacaktım. Adana Demirspor’un görkemli tarihini, değerlerini yeni nesillere anlatmamız gerekiyor” şeklinde konuşmuştu.

Belgeselin yapımcısı Murat Ayman

Belgeselde dönemin tanıklarının anlatımlarının yanında Adana’dan ilginç görüntüler de yar alıyor.

Belgeselin Koza TV’de yayınlanması için iznini isteyen Koza TV Yayın Kurulu Başkanı Salim Büyükkaya’ya konuşan Ayman, gösterimden büyük memnuniyet duyacağını Adana için elinden gelenleri yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Adana Demirspor’un Avrupa Maçı Öncesi Yayında

Koza TV Genel Yayın Yönetmeni Umut Yüzer Adana Demirspor’un UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde Romanya’nın Cluj takımını eleyerek bir üst tura yükselmesi üzerine kentte oluşan duygusal havaya katkıda bulunmak üzere belgeseli Adana Demirspor-NK Osijek maçı öncesinde yayına koyacaklarını belirtti. Adana Demirspor’un 3. Ligden Avrupa kupalarında boy gösterir hale gelmesinden mutluluk duyduklarını belirten Yüzer, yeni gençler Demirspor’un geçmişini, tarihini de bilsinler istiyoruz. Bunun için efsanemiz Muharrem Gülergin’i anlatan belgesel çok anlamlı olacak. Başta yayımcı Murat Ayman olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir