Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Türkiye Cumhuriyeti’nin tapu senedi Lozan Anlaşması’nın 100’üncü yıldönümünü kutladı, “Ulu Önderimiz Atatürk ile Lozan fatihi İsmet İnönü’yü, tüm kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve yiğit gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Onların emanetlerini sonsuza dek yaşatacağız! Yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti” dedi.

“ÇOK GURURLUYUZ, BÜYÜK ONUR DUYUYORUZ”

Lozan Barış Anlaşması’nın 100’üncü yıldönümünde açıklama yapan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Lozan’da tarihi bir başarının elde edildiğini belirtti. 19 Mayıs 1919 tarihinde başlayan Ulusal Kurtuluş Mücadesinin zaferle taçlandığını anımsatan Ayhan Barut, “Kurtuluş destanıyla küllerinden yeniden doğan ulusumuz, Lozan zaferiyle de cumhuriyetin tapu senedini de dosta düşmana göstere göstere almıştır. Çok gururluyuz, büyük onur duyuyoruz” diye konuştu.

“ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatma kararlılığını paylaşan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“Ülkemiz oldukça zor dönemler yaşasa da asla yılmak ve yorulmak bilmeden, hiç umutsuzluğa kapılmadan mücadelemizi sürdüreceğiz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte en büyük eseri olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin mensupları olan bizler asla vazgeçmeyeceğiz. Cumhuriyetimizi, Atatürk ilke ve devrimlerini sonsuza kadar yaşatacağız. Bu duygularla Cumhuriyetimizin tapu senedi, bağımsızlığımızın simgesi Lozan Antlaşması’nın 100’üncü yılını gururla kutluyor, Büyük Önderimiz Atatürk’ü, Lozan fatihi İsmet İnönü’yü, milli mücadele kahramanlarımızı, aziz şehitlerimiz ve yiğit gazilerimizi minnetle ve rahmetle anıyoruz.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir