Adana’nın yüksek kesimlerinde yer alan Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Karaisalı ve Pozantı ilçelerinde dün gece başlayan kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Yağışların önümüzdeki haftaya kadar kar zaman zaman da yağmur şeklinde devam etmesi bekleniyor.  İlçeler arası yollarda kar nedeniyle herhangi bir tıkanma yaşanmazken bazı yüksek köylerin yolları da kısa sürede kar küreme araçları tarafından temizlenerek trafiğe açıldı. Şu ana kadar kar yağısı nedeniyle bir olumsuzluk yaşanmadığı öğrenildi. Karayolları ekipleri ile Adana Büyükşehir belediyesi karla mücadele ekipleri herhangi bir olumsuzluğa karşı müdahale için hazır bekletiliyor.

POZANTI

Kar yağışına hazırlıksız yakalanıp yoldan çıkan bir kamyon Tufanbeyli’de hazır bekleyen Adana Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekibinin müdahalesi ile kurtarıldı.

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay kar yağışının ilçede ve bağlı yaylalarda doyumsuz manzaralar oluşturduğunu belirterek sosyal medyadan fotoğraflar paylaştı.

TUFANBEYLİ’DEN KAR MANZARALARI

FOTOĞRAFLAR:NUH YILDIZTEKİN(TUFANBEYLİ)

Cumhuriyet Halk Partisi Tufanbeyli İlçe Başkanı Ahmet Aktürk Tufanbeyli’nin yazın başka kışın başka güzelliklere sahip olduğunu kaydedip, “CHP İktidarında Tufanbeyli kış turizminin vazgeçilmez merkezlerinden biri olacak” dedi.

FOTOGRAFLAR :AHMET AKTÜRK
TUFANBEYLİ’DE YAZ VE KIŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir